LVRU

Signalizācija dzīvoklī ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā pasargāt savu dzīvokli no nelūgtu viesu apmeklējuma. Izmeklējot zādzības, policijas darbiniekiem nākas konstatēt, ka dzīvokļu zagļu zināšanas un tehniskās iespējas nepārtraukti pieaug, ļaujot neilgā laika periodā atslēgt pat vissarežģītākās atslēgas. Tāpēc tieši signalizācija nereti ir tā, kas liek dzīvoklī iekļuvušajiem ļaundariem pārtraukt savu noziedzīgo nodomu vai ļauj apsardzes dienestiem aizturēt zagļus nozieguma vietā.

Signalizācijas sistēmu uzstādīšana dzīvoklī tā īpašniekam paver daudzas izvēles iespējas. Lai izvēlētos piemērotāko signalizācijas sistēmu savam dzīvoklim, būtu ieteicams ņemt vērā tādus faktorus kā dzīvokļa atrašanās vieta, apsardzes sistēmu esamība vai neesamība mājā, kaimiņu faktors u.c. 

Drošākā signalizācijas sistēma ir pults signalizācija. Šādas signalizācijas aktivizēšanas gadījumā trauksmes signāls tiek nosūtīts uz apsardzes dienesta centrālo pulti, kur pēc trauksmes signāla saņemšanas uz dzīvokli nekavējoties tiek nosūtīta operatīvā grupa, kura novērš tālākus tajā iekļūšanas draudus. Pults signalizācijas sistēmu uzstādīšana dzīvokļos to īpašniekiem sniedz garantiju, ka uz jebkuru trauksmes signālu apsardzes dienesti attiecīgi reaģēs, tomēr esot uzstādītai šādai signalizācijai, jārēķinās ar laiku, ko apsardzes dienesti pavadīs ceļā uz objektu. Tāpēc, pirms pults signalizācijas uzstādīšanas un piemērotākās apsardzes firmas izvēles, līdzās pakalpojuma cenai un kvalitātei būtiski ir arī noskaidrot tuvākā apsardzes dienesta iecirkņa attālumu līdz dzīvoklim un iespējamo ceļā pavadāmo laiku. 

Gadījumā, ja dzīvoklis atrodas mājā, kurā pie ieejas dežūrē fiziskās apsardzes darbinieki, vai arī dzīvokļa īpašniekam ir iespēja paļauties uz kaimiņiem, dzīvokli ieteicams aprīkot ar lokālo signalizāciju. Lokālā signalizācija par nesankcionētu iekļūšanu dzīvoklī signalizēs ar skaņas signālu, pievēršot tūlītēju apkārtējo iedzīvotāju uzmanību. Protams, nav garantijas, ka kāds no kaimiņiem būs mājās un, izdzirdot trauksmes signālu, attiecīgi reaģēs, turklāt izsauktās policijas ierašanās notikuma vietā lielākoties būs mazāk operatīva kā apsardzes dienestu atbraukšana. Tomēr, atskanot trauksmes signālam, zaglis, pat ja salīdzinoši operatīvi paspēs signalizāciju atvienot, būs spiests darboties pastiprināta stresa apstākļos, riskējot tikt pieķertam nozieguma vietā vai pievēršot pastiprinātu uzmanību no apkārtējiem trauksmes signālu sadzirdējušajiem iedzīvotājiem. Turklāt, ja pults signalizācijas aktivizācijas gadījumā ļaundari ir spējīgi izrēķināt minimālo laiku, kas apsardzes darbiniekiem pavadāms ceļā, un, aukstasinīgi rīkojoties, paspēt veikt zādzību, tad pie aktivizētas lokālās signalizācijas noziedzīgajiem elementiem jārēķinās ar iespēju tikt pieķertiem kuru katru brīdi. 

Dzīvokļa saimnieki, kuri lielākoties uzturas netālu no sava dzīvokļa, nereti izvēlas signalizāciju, kas par neaicinātu viesu ierašanos tos informē ar mobilā tālruņa īsziņas palīdzību. Šādā gadījumā lēmumu par tālāko rīcību pieņem dzīvokļa īpašnieks pats. Ļoti bieži iespēju par ielaušanos dzīvoklī tā saimnieku informēt ar īsziņas palīdzību piedāvā arī apsardzes dienesti, kuri nodrošina dzīvokļa apsardzi ar pults signalizāciju

signalizacija-dzivokliTā kā katrai no signalizācijas sistēmām ir savas priekšrocības un savi trūkumi, apsardzes firmas iesaka līdzās pults signalizācijai paralēli ieviest arī lokālo signalizāciju vai arī kombinēt signalizācijas sistēmas ar citām apsardzes sistēmām, piemēram, videonovērošanu pie dzīvokļa ārdurvīm ārpus dzīvokļa. 

Ugunsdrošības signalizācija palīdz novērst dažādas iespējamas nelaimes dzīvokļa iekšienē, tādas kā potenciāls ugunsgrēks vai gāzes noplūde. Apsardzes dienesti iesaka dzīvokli aprīkot arī ar ūdens un gāzes noplūdes detektoriem. Šādu signalizācijas sistēmu uzstādīšana daudzos gadījumos ir ļāvusi operatīvi atklāt negadījumu tā sākumstadijā un to likvidēt, pirms vēl negadījums ir nodarījis postošu ļaunumu. 

Signalizācijas uzstādīšana dzīvoklī notiek, apsardzes darbiniekiem konsultējoties ar klientu par vēlamajiem signalizācijas sistēmas risinājumiem, kā arī veicot profesionālu dzīvokļa apsekošanu, nosakot vietas, kurās pastāv paaugstināts nelegālas iekļūšanas risks. Pēc šādu vietu apzināšanas tās tiek aprīkotas ar sensoriem, kuri reaģē uz nelūgtā viesa kustības radītajām gaismas izmaiņām, nosūtot attiecīgu signālu signalizācijas kontroles panelim, no kura tālāk tiek sūtīts signāls apsardzes dienestu centrālajai pultij vai arī tiek aktivizēta trauksmes sirēnas darbība. Pēc tam, kad signalizācija dzīvoklī ir uzstādīta un tās darbības pārbaudes apsardzes dienestu speciālisti iepazīstina dzīvokļa īpašniekus ar signalizācijas ekspluatācijas principiem. 

Standarta signalizācijas uzstādīšana dzīvoklī parasti notiek dažu stundu laikā, signalizācijas ekspluatācija lielākoties ir vienkārša un neprasa papildu specifiskas zināšanas tās lietotājam. 

Signalizācijas uzstādīšana dzīvoklī un tās pieslēgšanas izmaksas ir atkarīgas no dažādiem faktoriem, no kuriem būtiskākie ir: dzīvokļa lielums, pieejamība, signalizācijas sistēmu elementu kvalitatīvie parametri u.tml. Sazinieties ar Mustangs Apsardze speciālistiem, lai uzzinātu, kādi ir piemērotākie signalizācijas risinājumi un potenciālās izmaksas Jūsu dzīvoklim.