LVRU

Apsardze Rīgas rajonā

Apsardze Rīgas rajonā privātpersonu vidū bieži ir daudz pieprasītāka kā apsardze Rīgas centrā, kamēr apsardze rajonos uzņēmēju vidū saglabājas nemainīga. Mustangs Apsardze speciālisti stāsta, ka uzņēmēji apsardzi jau labu laiku atpakaļ ir pieņēmuši kā normu, kamēr privātpersonu vidū apsardzes pakalpojumu pieprasījums aktīvi pieaugt sāk tieši šobrīd. Privātpersonu vidū pieprasīta ir signalizācijas uzstādīšana un apkalpošana. Savukārt uzņēmēju vidū arvien pieprasītāka kļūst fiziskā apsardze. Tā kalpo kā papildus vai pagaidu drošības garants, kā arī ir piemērotākais drošības risinājums situācijās, kad citi apsardzes veidi nav iespējami vai nav piemēroti.

Apsardze Rīgā salīdzinoši ar citiem rajoniem vienmēr bijis pieprasīts pakalpojums, īpaši tirdzniecības vietās, kur dienā apgrozās milzīgs skaits cilvēku un lielākos zaudējumus uzņēmējiem rada tieši sīkās zādzības. Uzņēmēji ir aprēķinājuši, ka pat nelielā veikalā daudz izdevīgāk ir algot profesionālu apsardzes firmas darbinieku, nekā norakstīt zaudējumus par garnadžu veiktajām zādzībām. Nereti šīs sīkās zādzības veic arī paši tirdzniecības vietas darbinieki, tādēļ īpaši svarīgs ir fakts, ka apsardzes darbinieki apsargājamajā objektā regulāri mainās, tādējādi uzņēmuma darbinieki nevar paspēt ar tiem labi iepazīties, lai apsardzes darbinieks piesegtu viņu veiktos pārkāpumus.

apsardze-rajonosVasarā īpaši pieprasīta ir fiziskā apsardze Siguldā, jo šajā sezonā šeit notiek ļoti daudz publisku pasākumu – pilsētas svētki, Operas svētki u.c..  Līdzīga situācija vasarā ir arī Berģos, kur atrodas Brīvdabas Muzejs.Apsardzes dienesti Berģos tāpat kā Siguldā īpaši noslogoti ir nedēļas nogalēs, kad notiek dažādi publiski pasākumi, kuros nav iespējams iztikt bez drošības dienestu atbalsta. Visbiežāk tie ir pasākumi, kas domāti ģimenēm, tomēr nereti arī šādos pasākumos gadās nemiera cēlāji, ko apsardzes darbiniekiem jāsavalda.

Drošības sistēmas un apsardzes pakalpojumi Ādažos vienmēr bijuši aktuāli, jo Ādažos atrodas vairāki nozīmīgi un lieli uzņēmumi, kuriem kvalitatīvi apsardzes pakalpojumi ir pašsaprotama lieta. Šie uzņēmumi drošības sistēmas ir uzstādījuši, nopietni konsultējoties ar drošības dienestiem un izspēlējot  dažādus scenārijus, lai rastu risinājumu, kas ir pietiekami efektīvs un atbilst uzņēmumu finansiālajām iespējām. Parasti tā ir ugunsdrošības signalizācija, signalizācija, video novērošanas sistēmas ar video monitoringu vai fiziskās apsardzes darbinieku, kurš uzturas uzņēmuma teritorijā un regulāri veic apgaitu. Pēc šādiem pašiem principiem ir uzstādītas arī drošības sistēmas un nodrošināti apsardzes pakalpojumi Vangažos esošajos uzņēmumos. Arī Mālpilī atrodas vairākas lielas ražotnes un noliktavas. Mustangs Apsardze speciālisti uzsver, ka ražotnēs un noliktavās tikpat svarīgi kā apsardzes pakalpojumi ir ugunsdrošības sistēmas. Apsardzes dienesti Mālpilī, pirmkārt, visas ražotnes un noliktavas iesaka aprīkot ar ugunsdrošības sistēmām, kas apvienota ar signalizāciju, jo uguns postījumi var radīt daudz lielākus zaudējumus uzņēmējiem kā zagļu radītie, tāpat ugunsdrošības sistēmas var glābt arī uzņēmuma darbinieku dzīvības, kas ir pats nozīmīgākais faktors, kādēļ tās vienmēr un visur ir vērts uzstādīt.

apsardze-rigas-rajonaArī Inčukalns atrodas ļoti izdevīgā vietā, netālu no Rīgas, kā arī dzelzceļa tuvumā, kas nosaka to, ka tā ir īpaši izdevīga vieta uzņēmējiem, kuri nodarbojas ar ražošanu. Inčukalnā dominē kokapstrādes un būvmateriālu izgatavošana. Šādu ražotņu teritorijas parasti ir lielas, tādēļ tajās ar vienu signalizācijas ierīkošanu vien nepietiek. Apsardzes firmas Inčukalnā dislocētajās ražotnēs iesaka uzstādīt video novērošanas kameras, lai būtu iespējams aptvert un kontrolēt visu perimetru, kā arī veikt regulāras apsardzes darbinieka apgaitas objekta teritorijā.

Savukārt tādos privātmāju rajonos kā Garkalne, Bukulti, Langstiņi un Upesciems drošības uzņēmumu pakalpojumi ir pieprasīti privātpersonu vidū, jo šajos rajonos dominē privātmāju apbūve. Apsardzes firmas Garkalnē praktiski visas privātmājas ir aprīkojušas ar ugunsdrošības sistēmām un signalizāciju. Liela daļa drošības sistēmu šajos rajonos jau bija plānotas un uzstādītas privātmāju būvniecības laikā.  Apsardze Bukultos esošajās rindu mājās bija jau paredzēta māju projektā, tādēļ tā nebojā interjeru un ir īpaši precīza un droša. Tomēr neskatoties uz to, ka visos privātmāju ciematos to iedzīvotāju drošībai ir uzstādītas dažādas drošības sistēmas, tās ir regulāri jāpārbauda. Drošības sistēmu pārbaudi vēlams veikt reizi pusgadā, retākais - reizi gadā. Neveicot regulāru drošības sistēmu pārbaudi, apsardzes dienesti Langstiņos nevar garantēt, ka, piemēram., pēc piecu gadu dīkstāves tā nostrādās trauksmes situācijā. Arī Upesciemā tāpat kā iepriekšminētajos rajonos praktiski visas privātmājas ir aprīkotas ar signalizācijas sistēmām, tomēr šī rajona iedzīvotāji, dodoties atvaļinājumā uz ilgāku laiku nereti pasūta fiziskās apsardzes pakalpojumus. Apsardzes firmas Upesciemā fizisko apsardzi privātmāju īpašniekiem nodrošina ļoti periodiski kā papildus drošības garantiju īpašās situācijās.

Savukārt fiziskā apsardze Priedkalnē ir pavisam ikdienišķs apsardzes pakalpojumus. Tā kā šajā rajonā dzīvo daudz ievērojamu uzņēmēju, kuru privātmāju teritorija ir ārkārtīgi liela ar pieeju ezeram, tad papildus signalizācijai un video novērošanas sistēmām privātīpašuma attālākajās vietās, Priedkalnes iedzīvotāji algo arī fiziskās apsardzes darbinieku, kurš veic regulāras objekta apgaitas un veic to personu novērošanu, kas atrodas īpašuma tuvumā.

Jugla ir salīdzinoši liels Rīgas rajons, kurā atrodas gan privātmāju rajoni, gan uzņēmumi, kuriem nepieciešama apsardze, gan daudzdzīvokļu nami. Apsardze Juglā un tās pieprasījums ir diezgan mainīgs. Tomēr ikviens Juglas iedzīvotājs, kas ir uzstādījis signalizāciju savā īpašumā apgalvo, ka pateicoties tai šobrīd jūtas daudz drošāk par sava īpašuma un ģimenes drošību.

Mustangs Apsardze iesaka ikvienam Rīgas un Rīgas rajona iedzīvotājam, kas vēl nav uzstādījis kādu no drošības sistēmām, padomāt par to. Drošības sistēmas uzturēšanas izmaksas šobrīd ir salīdzinoši nelielas, tādēļ izmaksām nevajadzētu būt šķērslim tās uzstādīšanā. Drīzāk tā varētu būt iedzīvotāju nepietiekamā informētība par drošības risinājumu iespējām.