LVRU

Apsardze Langstiņos

Apsardze Langstiņosfiziskā un tehniskā apsardze Langstiņos, kā arī video novērošana un signalizācijas uzstādīšanas  Langstiņos - ir aktuāls pakalpojums, jo Langstiņus par savu dzīvesvietu izvēlējušies pārsvarā turīgi cilvēki, kuru īpašumos atrodamās materiālās vērtības allaž ir pievērsušas noziedzīgu personu uzmanību. Līdz ar to mājokļu apsardze Langstiņos, faktiski, ir viens no pirmās nepieciešamības pakalpojumiem. Langstiņu iedzīvotāji par savu mājokļu drošību rūpējas dažādi – praktiski visas mājas no publiskās telpas ir norobežotas ar žogu, daudzas mājas apsargā suns. Lielākā daļa privātmāju saimnieku uzskata, ka apsardzes firmas pakalpojumi Langstiņos ir efektīvākais mājokļa drošības risinājums.  Drošības firmas Langstiņos visbiežāk nodrošina šādus pakalpojumus – signalizācijas uzstādīšana, video novērošana, pults apsardze, kā arī fiziskā un tehniskā apsardze.

Langstiņi ir apdzīvota vieta Garkalnes pagastā – aptuveni 5 km attālumā no Rīgas robežas, netālu no Rīgas–Veclaicenes šosejas. Ciemats izvietojies ap Langstiņu ezeru priežu meža ielokā, un tā apbūvi simtprocentīgi veido privātmājas. Rīgas tuvums un skaistā apkārtne Langstiņiem ir ļāvusi izvirzīties par vienu no prestižākajiem un pieprasītākajiem Pierīgas ciematiem. Kaut arī pēc izmēra neliels, no apsardzes un drošības viedokļa Langstiņi ir pietiekoši liels ciemats, lai tā attālākie kaimiņi cits citu nepazītu.

Apsardze LangstiņosLangstiņi pilda tipiskas guļam rajona funkcijas, ciemata ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem pārsvarā strādājot un skolēniem mācoties Rīgā. Līdz ar to vislielākās iespējas iekļūt kādā no privātmājām iespējamajiem noziedzniekiem paveras dienas laikā darbdienās, kad mājas tiek atstātas bez uzraudzības vai tajās atrodas mājsaimnieces, mazi bērni vai gados vecāki cilvēki, kuru iespējas sekmīgi pretoties ļaundariem ir stipri ierobežotas. Tādēļ Mustangs Apsardze speciālisti uzsver, ka profesionāla apsardze Langstiņos ir svarīga ne tikai naktī, bet arī dienas laikā. Ņemot vērā nelielo ciemata iedzīvotāju skaitu un faktu, ka teritorijas pārskatāmību apgrūtina mežs un pagalmu iežogojuma īpatnības, Langstiņu privātmājas ir pakļautas paaugstinātam riskam tajās iekļūt bez liecinieku klātbūtnes. Profesionāli apsardzes pakalpojumi Langstiņos šo risku varētu samazināt līdz minimumam.   Tādēļ, lai īpašnieks prombūtnes laikā par savu namu justos drošībā,apsardzes firmas Mustangs Apsardze Langstiņu iedzīvotājiem iesaka mājā uzstādīt trauksmes signalizāciju vai pults apsardzi. Tāpat efektīvs apsardzes risinājums Langstiņos varētu būt videonovērošana. 

Lielākie īpašumu pagalmi ir aprīkoti ar videonovērošanas sistēmām, kas nekavējoties ļauj apsardzes dienestam Langstiņos fiksēt nepiederošas personas iekļūšanu pagalma teritorijā un sākt rīkoties, vēl pirms ļaundari ir iekļuvuši mājā. Nereti šādas pagalmā uzstādītās videonovērošanas kameras fokuss fiksē arī daļu ielas, pēc neparedzētiem gadījumiem ierakstā fiksējot aizdomīgas personas, kas objekta tuvumā uzturējušās attiecīgajā laika periodā. Tādējādi pateicoties apsardzes firmas Langstiņos efektīvam un profesionālam darbam, šī rajona iedzīvotāji var justies droši ne tikai par savu īpašumu, bet arī par visu rajonu kopumā.  Nereti šādi rajoni ir aprīkoti arī ar fizisko apsardzi, kur apsardzes darbinieki veic caurlaides nodrošināšanas funkcijas, seko līdzi lokālajai video novērošanai, kā arī veic teritorijas regulāru apsekošanu. Šāda apsardze Langstiņos pagaidām vēl nav ieviesta. 

Kaut arī turīgo Langstiņu iedzīvotāju mājokļos pieejamās materiālās vērtības piesaista īpašu ļaundaru uzmanību, pateicoties tam, ka apsardzes dienesti Langstiņospilda savus pienākumus  ielaušanās un zādzības privātmājās notiek reti. Tomēr ir arī izņēmumi – 2009. gada novembrī plašu rezonansi sabiedrībā izraisīja pazīstamā uzņēmēja Raimonda Gerkena privātmājas apzagšana, ļaundariem iekļūstot mājā un no tās iznesot dārglietas, kā arī seifu ar naudu, nodarot uzņēmējam zaudējumus aptuveni 400 000 latu apmērā. Paveiktais noziegums lika pārdomāt arī citiem iedzīvotājiem pārvērtēt, vai viņu apsardzes sistēmas Langstiņos ir pietiekami droša. Šāda apmēra zādzības ir retums ne tikai Pierīgā, bet arī visā Latvijā, tomēr, lai izvairītos no līdzīgu precedentu atkārtošanās, Mustangs Apsardze iesaka neglabāt lielus skaidras naudas apjomus mājās, vai arī, gadījumā, ja no tā kaut kādu iemeslu dēļ nav iespējams izvairīties, aprīkot seifu ar papildus signalizācijas sistēmām. Tāpatapsardzes uzņēmumi Langstiņos iedzīvotājiem iesaka regulāri pārbaudīt visas drošības sistēmas. Drošības dienesti Langstiņos izmanto jaunākās tehnoloģijas, lai nodrošinātu iedzīvotāju drošību. Tomēr dažkārt tiek izmantoti arī sargu pakalpojumi Langstiņos, tas parasti notiek gadījumos, kad tiek uzstādīta jauna drošības sistēma, veikti remontdarbi un citos gadījumos, kad citas drošības sistēmas nav iespējamas.