LVRU

Apsardze Baltezerā

Apsardze Baltezerā jau sen ir bijis pieprasīts pakalpojums, ņemot vērā to, ka lielu daļu ciema apdzīvo turīgi ļaudis. Bez tam Baltezers ir viens no prestižākajiem rajoniem Rīgas apkārtnē. Šo iemeslu dēļ apsardzes firmas Baltezerā piedāvā arvien plašākus drošības sistēmu pakalpojumus. Elitārās privātmājas, īpaši Rīgas tuvumā, liek sev pastāvīgi pievērst noziedzīgi noskaņotu personu uzmanību, tomēr apsardzes dienesti Baltezerā un to sniegto pakalpojumu kvalitāte ne tikai ļauj savlaicīgi piefiksēt un novērst iespējamo ielaušanos, bet arī nereti attur ļaundarus no iespējamā nozieguma uzsākšanas jau tā plānošanas stadijā.

Baltezers atrodas starp Lielo un Mazo Baltezeru, apmēram piecu kilometru attālumā no Rīgas. Skaistā apkārtne, ezeru tuvums un nelielais attālums līdz Rīgai ļāvusi tam kļūt par vienu no Latvijas pieprasītākajām vietām mājokļu izvēlei. Tāpat kā citos Pierīgas ciemos, arī Baltezerā lielākā ekonomiski aktīvo iedzīvotāju daļa ikdienā dodas strādāt uz Rīgu. Atšķirībā no citiem Pierīgas ciematiem Baltezers izceļas ar salīdzinoši lielo ekonomisko aktivitāti, galvenokārt pakalpojumu jomā – Baltezerā atrodas rehabilitācijas centrs, vairākas viesnīcas, sabiedriskās ēdināšanas iestādes, veikali makšķerēšanas laivu bāze, kā arī vairāki uz maksātspējīgāko Baltezera iedzīvotāju daļu orientēti izklaides objekti, tādi kā ūdens sporta centrs, tenisa korti, jāšanas skola u.c..

Ņemot vērā Rīgas tuvumu un faktu, ka ciemam cauri iet transporta maģistrāle „VIA Baltica”, apsardzes Baltezerā nepieciešamība uzņēmumu vidū diskusijas neizraisa. Pieprasītākie apsardzes pakalpojumi Baltezerā ir signalizācija, ar kuru apsardzes dienesti Baltezerā aprīkojušas praktiski visus sabiedriskos objektus, kā arī fiziskā apsardze, kura atsevišķos objektos nodrošina sabiedrisko kārtību objektu darba laikos, savukārt citos veic to apsardzi naktīs vai brīvdienās.

privatmaju-apsardze-baltezeraApsardzes pakalpojumi Baltezerā vairāk pieprasīti tomēr ir privātpersonu vidū, kuri sava mājokļa drošības nodrošināšanai izmanto visa iespējamā spektra apsardzes pakalpojumus, kādus piedāvā apsardzes firmas Baltezerā. Apsardzes sistēmas Baltezerā un to izvēle ir atkarīga no mājokļu īpašnieku materiālā stāvokļa – elitārajos Baltezera namos retums nav fiziskā apsardze un video monitorings, video novērošanai pakļaujot ne tikai objekta teritoriju, bet arī tiem piegulošo publisko telpu. Tā apsardzes dienests Baltezerā var savlaicīgi būt informēts par aizdomīgu personu tuvošanos apsargājamajam objektam. Nereti ekskluzīvo mājokļu apsardzes darbinieku pienākumos ietilpst ne tikai mājokļu, bet arī dažādu publiskajā telpā atrodošos kustamu īpašumu, pārsvarā ekskluzīvu ūdens transporta līdzekļu apsardze, lielākoties tos aprīkojot ar signalizāciju.

apsardze-baltezeraEkskluzīvo privātmāju apsardze Baltezerā veicinājusi pieprasījuma pieaugumu pēc apsardzes pakalpojumiemarī mazāk elitāru namīpašnieku vidū, kuru īpašumi atrodas blakus bagātāko Baltezera iedzīvotāju namiem, kas pastiprināti pievērš ļaundaru uzmanību, un tādējādi arī vienkāršās privātmājas var nejauši iekļūt noziedzīgi noskaņotu elementu redzeslokā vieglas pieejamības, apsardzes trūkuma vai kādu citu iemeslu dēļ. Apsardzes pakalpojumi Baltezerā, galvenokārt mājokļus aprīkojot ar pults signalizāciju, rada drošības sajūtu par mājokli arī tādiem īpašniekiem, kuru mājokļos pēc pašu saimnieku vērtējuma nekādas vērtības neatrodas.

Atsevišķiem, Baltezeram tuvējiem jaubūvētajiem ciematiem to attīstītāji paredzējuši kompleksu teritorijas fizisko apsardzi un video monitoringu, kā arī individuālas signalizācijas sistēmas katrai mājai, tomēr pašā Baltezerā kompleksa vairāku māju apsardze nav raksturīga, apsardzes pakalpojumi Baltezerā tiek izvēlēti individuāli. Apsardzes firmas Baltezerā pārsvarā tiek izvēlētas, ņemot vērā to reputāciju, pieredzi apsardzes pakalpojumu veikšanā, kā arī apsardzes dienestu spēju pēc iespējas operatīvāk trauksmes gadījumā ierasties objektā. Būtisks faktors apsardzes dienestu Baltezerā izvēlē ir apsardzes pakalpojumu cena; tomēr Baltezera iedzīvotājiem tieksme taupīt uz apsardzes pakalpojumiem ir mazāk izteikta kā attālāku Pierīgas ciematu iedzīvotājiem.