LVRU

Videonovērošanas sistēmas šobrīd pieejamas visdažādākajās variācijās –slēptās video novērošanas kameras, videonovērošanas sistēmas ar nakts režīmu, kā arī videonovērošanas kameras ar dažāda leņķa pārredzamību – statiskas vai vadāmas. To kāda videonovērošanas sistēma konkrētajā vietā ir piemērotākā nosaka vairāki faktori – cilvēku (klientu, parteru, darbinieku) plūsma, telpu izvietojums, kā arī citas drošības sistēmas objektā. Tāpat svarīgs faktors ir videonovērošanas sistēmas kvalitāte, kas ir saistīta ar videonovērošanas sistēmas izmaksām.

Tomēr ar videonovērošanas sistēmas izvēli nekas nebeidzas. Mustangs Apsardze speciālisti komentē, ka patiesība tas ir tikai pats sākums, jo izvēlētā videonovērošanas sistēma ir jāprot pareizi uzstādīt, pēc tam ir jāveic tās apkalpošana un regulāra pārbaude. Tāpat ir jāparedz kādā veidā tiks vadīta video novērošana. Pastāv vairākas videonovērošanas sistēmu vadības iespējas:

  • Video ieraksts – šis ir vienkāršākais videonovērošanas sistēmas veids. Visi notikumi, kas redzami kamerās tiek fiksēti un ierakstīti, lai pēc tam nepieciešamības gadījumā tos varētu pārskatīt un analizēt.
  • Video monitorings objektā – ir drošākais video novērošanas veids, jo profesionāls apsardzes darbinieks novēro visu videokamerās notiekošo un ir gatavs reaģēt jebkurā brīdī, lai novērstu pārkāpumus, aizturētu un pārbaidītu aizdomīgas personas.
  • Video monitorings no apsardzes centrālās pults – ir centralizēta videonovērošanas sistēma. Tas nozīmē, ka video novērošanas kameras ir izvietotas konkrētajā objektā – tirdzniecības vietā, noliktavā vai tml., bet apsardzes speciālisti video novērošanu veic no sava posteņa. 

Parasti video videonovērošanas sistēmas izvēlē liela nozīme ir tieši izmaksām. Šajā gadījumā vismazākās izmaksas no sistēmas uzturēšanas viedokļa būs videonovērošanas sistēmai ar ierakstu. Līdz ar to tai ir viszemākā efektivitāte pārkāpuma novēršanai publiskā vietā, bet ir ļoti piemērota vietā, kur apgrozās konkrēts - zinām personu skaits – objektam piederošas personas. Šādas sistēmas ir piemērotas privātmājās vai uzņēmumos ar nelielu cilvēku plūsmu, kā arī uzņēmumos, kuros nepieciešams veikt preču kustību vai darbinieku novērošanu – piemēram lielos tirdzniecības uzņēmumos, noliktavās ražošanas telpās un tml.. Tāpat šāda veida videonovērošana nav tik kritiska, lai to veiktu nepārtraukti, parasti šāda veida pārkāpumi notiek reti un  videonovērošanas sistēma ir nepieciešama tādēļ, lai mazinātu pārkāpumu skaitu un atrastu pārkāpēju – izteiktu tam aizrādījumu vai labotu pieļauto kļūdu. 

videonoverosanas-sistemasVideonovērošanas sistēma ar video monitoringu objektā ir piemērota tādos objektos, kur ir liela apmeklētāju plūsma un kur nepieciešams pārkāpēju aizturēt uz vietas – tirdzniecības centros un citās publiskās vietās. Šajā gadījumā apsardzes speciālisti veic video novērošanu un pie pārkāpuma izdarīšanas tie reaģē, nododot informāciju citam drošības speciālistam, kas atrodas vistuvāk notikuma vietai, bet, ja nepieciešams izsauc papildspēkus. Šādas sistēmas piemērotas arī lielos objektos ar plašu teritoriju, piemēram, lielās noliktavās, rūpnīcās vai tml., jo viens apsardzes speciālists var nodrošināt drošību, pārkāpuma gadījumā izsaucot ātrās reaģēšanas grupu. Šajā gadījumā uzturēšanas izmaksas ir viena līdz trīs apsardzes darbinieku algošana, atkarībā no klienta prasībām par video monitoringa veikšanas darba laiku. 

Centralizēta video novērošanas sistēma bieži ir optimālais risinājums, jo tās uzturēšanas izmaksas ir atkarīgas no objektā uzstādīto videonovērošanas kameru skaita. Piemēram, Mustangs Apsardze vienas videonovērošanas kameras centralizētu monitoringu no apsardzes dienesta posteņa par 20 latiem mēnesī. Šajā gadījumā visa novērošana notiek attālināti, bet trauksmes gadījumā objektā ierodas apsardzes dienesta ātrās reaģēšanas grupa. 

Mustangs Apsardze speciālisti iesaka pārdomāt videonovērošanas sistēmas uzstādīšanu ikvienā uzņēmumā, jo šobrīd piedāvātie risinājumi ir ļoti daudzveidīgi gan izmaksu, gan tehnisko iespēju ziņā.