LVRU

Apsardze Garkalnē

Apsardze Garkalnē tāpat kā citos Rīgas rajonos ir būtisks priekšnosacījums, lai ciema iedzīvotāji justos droši jebkurā diennakts laikā. Daudzi Garkalnes iedzīvotāji, pārsvarā privātmāju īpašnieki, izmanto apsardzes firmu pakalpojumus, lai apsardzes dienesti Garkalnē to īpašumu aprīkotu ar signalizācijas, ugunsdrošības sistēmām, retāk - video novērošanas sistēmām. Apsardzes firmas Garkalnē visiem ciema iedzīvotājiem iesaka savu īpašumu nodrošināt ar kādu no drošības sistēmām tiklīdz tas ir iegādāts vai jau būvdarbu vai īpašuma remonta laikā.

Garkalnes ciems ar nedaudz vairāk kā tūkstoti iedzīvotāju atrodas starp Rīgas–Veclaicenes šoseju un Rīgas–Valgas dzelzceļa līniju, aptuveni 20 km attālumā no Rīgas. Galvaspilsētas tuvums, teicamā infrastruktūra un apkārt esošā dabiskā vide – galvenokārt priežu mežu masīvi –, ir padarījuši Garkalni par pievilcīgu vietu mājokļu izvēlei. Pēdējā laikā Garkalnē vērojams iedzīvotāju pieaugums, kas saistīts ar tendenci Garkalni par savu mājvietu izvēlēties daudziem rīdziniekiem. Bijušie rīdzinieki ir pieraduši pie nepārtrauktas sekošanas sava īpašuma drošībai Rīgā. Tie ikdienā dodas uz darbu Rīgā, uz ilgu laiku atstājot savus īpašumus bez pieskatīšanas, salīdzinājumā ar ciema vēsturiskajiem iedzīvotājiem, tādēļ tiem apsardzes firmu pakalpojumi Garkalnē ir ārkārtīgi svarīgi. Garkalnes vēsturisko iedzīvotāju vidū apsardzes firmu pakalpojumi ir mazāk pieprasīti, tomēr ciemā ienākot jauniem, nepazīstamiem cilvēkiem,apsardze un drošībaGarkalnē kļūst  pieprasītāka visu iedzīvotāju vidū.  

Ņemot vērā lielo pieprasījumu un ierobežoto mājokļu piedāvājumu, Garkalnē pēdējos gados ir izplatīta arī jaunu privātmāju celtniecība. Diemžēl bieži jaunceltnes īpašnieki uzskata, ka būvobjektam apsardze Garkalnē nav nepieciešama, un tādēļ bieži būvniecības laikā neizmanto tādus pakalpojumus kā fiziskā apsardze, video novērošana, signalizācija vai tml. Tomēr statistika liecina, ka zādzības no būvobjektiem Garkalnē ir viens no izplatītākajiem zādzību veidiem, turklāt policijas un Mustangs apsardze novērojumi Garkalnē rāda, ka lielākā daļa zādzību notikušas objektos, kuros netika izmantoti sargu pakalpojumi Garkalnēvai netika piesaistītas apsardzes firmas Garkalnē, lai objektus novērotu un apsargātu.

Garkalnē  neatrodas lieli un stratēģiski nozīmīgi rūpniecības objekti, savukārt šeit esošie – vairāki mežizstrādes un kokapstrādes uzņēmumi, ceļu būves firma, vairākas zemnieku saimniecības un vēl vairāki mikrouzņēmumi – apsardzi Garkalnē izmanto atkarībā no ražotnes darba specifikas un tās teritoriālā apjoma. Lielākajos objektos, kā arī ražotnēs ar nepastāvīgu apmeklētāju plūsmu dežūrē un caurlaižu pārbaudi veic apsardzes darbinieki, savukārt mazākos apsardzes firmas Garkalnē ir aprīkojušas ar tehniskās apsardzes sistēmām, pārsvarā pults signalizāciju.

apsardze-garkalne

Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju, pašvaldības struktūrvienību, kā arī pārējo publisko iestāžu drošību naktīsapsardzes dienesti Garkalnē nodrošina, aprīkojot tās ar trauksmes signalizāciju vai pults signalizāciju. Savukārt, lai izvairītos iespējamiem likumpārkāpumiem iestāžu darba laikos, apsardzes firmas Garkalnē piedāvā fiziskās apsardzes pakalpojumus. Tomēr, ņemot vērā iestāžu salīdzinoši nelielo apmeklētāju plūsmu, un līdz ar to iespējamo ekscesu ne pārāk lielo varbūtību, pēdējā laikā aizvien vairāk sabiedrisko iestāžu fiziskās apsardzes pakalpojumu vietā izvēlas trauksmes pogu, kura gan iespējamo sabiedriskās kārtības pārkāpumu gadījumā negarantē, ka apsardzes dienests Garkalnē uzreiz spēs iejaukties, toties ir krietni rentablāka par fiziskās apsardzes pakalpojumiem. Atsevišķus objektusapsardzes firmas Garkalnē aprīkojušas arī ar attālinātās novērošanas video novērošanu.

Lielākoties gan Garkalnes pagasta iedzīvotāji, gan uzņēmumi, izvēloties drošības firmas Garkalnē, izvēlas tādas apsardzes firmas, kuras dislocētas pēc iespējas tuvāk Garkalnei, lai trauksmes gadījumā apsardzes dienests un tā operatīvās vienības notikuma vietu sasniegtu pēc iespējas ātrāk.