LVRU

Šobrīd arvien vairāk palielinās to darījumu skaits, kuros kāda no pusēm pārstāj pildīt savas saistības. Šāda tendence vērojama gan fizisku, gan juridisku personu vidū. Diemžēl pilnībā nodrošināties pret šādiem gadījumiem nav iespējams, tomēr profesionālas jurista konsultācijas pirms darījuma slēgšanas var samazināt šādu gadījumu skaitu līdz minimumam. Bet, ja sadarbības partneris pārstājis pildīt savas saistības, tad operatīva un profesionāla rīcība var krietni palielināt parādu piedziņas procesu un izredzes atgūt to iespējami īsākā laika periodā.

Jurista pakalpojumiPar zaudējumiem, kas varētu rasties, ja partneris pārstāj pildīt saistības, jādomā vēl pirms darījuma slēgšanas. Tādēļ lietderīgi ir pārbaudīt sava topošā sadarbības partnera mantisko stāvokli un jau esošās saistības un kredītvēsturi vēl pirms darījuma slēgšanas. Protams, svarīgi ir sekot līdzi precīzai sadarbības līguma izpildei jau savlaicīgi, lai pamanot kādas atkāpes, ir iespējams jau savlaicīgi vadīt sarunas un vienoties par risinājumiem. 

Ja tomēr esat konstatējuši pārkāpumus vai noticis ir ļaunākais, proti, partneris ir pārstājis pildīt savas saistības, tad profesionālas jurista konsultācijas var spēlēt izšķirošu lomu parādu piedziņā. Parasti parādnieks mēģina iespējami ilgāk novilcināt laiku, lai izvairītos no parādu piedziņas procesa uzsākšanas. 

Pirms prasības celšanas tiesā pret parādnieku, vajadzētu mēģināt vienoties, jo bieži tiesas process var ievilkties un cerētais rezultāts nemaz netiek sasniegts. Tādēļ svarīgi ir piesaistīt profesionālu juristu vēl pirms vienošanās noslēgšanas, kā arī konsultēties ar to par taktiski pareizākajiem risinājumiem, cik iespējams ātri kopš brīža, kad tiek konstatēta saistību izpildes problēma. 

Jurista konsultācijasParasti pirms parādu piedziņas tiesas procesa uzsākšanas, jurists kopā ar klientu ievāc maksimāli daudz informācijas, lai izvērtētu iespējas un riskus pirms tiesas process tiek uzsākts. Tad tiek apspriesti iespējamie risinājumi, riski un iespējas, bet tikai tad tiek pieņemts lēmums par rīcību. Jo labvēlīgam tiesas spriedumam ir jēga tikai tad, ja to var izpildīt, citādi tiesas process var būt laika un finanšu izšķērdēšana. Parasti bez profesionāla jurista palīdzības, klientam pašam riskus un iespējas apzināt ir visai sarežģīti. Tādēļ ir vēlams, ka uzņēmumam ir vismaz viens profesionāls jurists, kurš to pastāvīgi konsultē un pārzina konkrētā klienta nozari un riskus, kas ar to saistītas. 

Parasti profesionāla un pieredzējuša jurista konsultāciju stundas likme ir no 20 līdz 70 latiem stundā. Cena par stundas likmi atkarīga no jurista stundas likmes, kā arī no pieredzes un lietas sarežģītības.